15/11/2007

Дакле ...

... недуго након што је објављено да је изашла нова Федора Warewolf кренуо сам да је скинем и као што видите, када сам стигао на посао скидање је било успешно. Планирам почети инсталацију у току дана, а управо сам нашао и упутство са сликама како се инсталира иста :) Претпостављам да је као и до сада инсталација урађена толико једноставно да никаква упутства ни не требају, али ето, можда неком ипак и послужи.

Ах да, као и раније, званично упуство за инсталацију је преведено и на српски језик.

Како уловити крокодила?

Како уловити крокодила уз помоћ шибице, јабуке, логаритамских таблица и двогледа?

Одеш на обалу реке Нила ( пошто тамо има крокодила ), седиш и почнеш да читаш логаритамске таблице. Посто су оне досадне ти одмах заспиш. У том тренутку дође крокодил и тако успаваног прогута те. Пошто крокодили иначе важе за радознале животиње, видевши твоје логаритамске таблице, поцне и он да их чита. Читајући тако логаритамске таблице ( а горе је већ напоменуто да су иначе досадне ), и крокодил убрзо заспи. Ти из крокодиловог стомака искористиш прилику када он зева и изађес напоље.
Узмеш двоглед и окренеш га наопачке. Гледајући тако кроз двоглед наопачке све ствари се виде умањене. Тако умањеног крокодила узмеш и ставиш га у шибицу.
Са крокодилом се враћас кући. Али пошто од Нила до твоје куће мораш проћи највећу пустињу (Сахару), а тамо владају тропске климе, крокодил из шибице почне да расте. (По закону физике да се сва тела на топлоти шире). Када крокодил достигне своју нормалну величину почне да те јури. Бежећи испред крокодила сетиш се да имаш јабуку у џепу. Узмеш јабуку и бациш увис. А пошто јабука не пада далеко од дрвета, ти се одмах попнеш на то дрво. Сав сретан што си се спасао, падне ти камен са срца и убије крокодила…

Формулари

Да би осигурање покрило штету возачи морају да испуне одређене формуларе у којима, изнеђу осталог, што краће треба да опишу несрећу у којој су учествовали. Бисери који следе узети су из формулара америчких осигуравајућих друштава.

  • Враћајући се кући, ушао сам у погрешно двориште и ударио у дрво које немам.
  • Други аутомобил је ударио у мој, не дајући никакво упозорење о својим намерама.
  • Мислио сам да је прозор аутомобила отворен, али сам схватио да није када сам гурнуо главу кроз њега.
  • Сударио сам се са паркираним камионом, који је долазио из другог правца.
  • Камион је прошао кроз мој ветробран, право у лице моје жене.
  • Тај тип је био по целом путу. Морао сам скренути неколико пута пре него сто сам га лупио.
  • Почео сам се клизати по путу, бацио сам поглед на ташту, и слетео преко насипа.
  • Покушавао сам да убијем муву, кад сам ударио у бандеру.
  • Док сам прилазио раскрсници, знак се изненада појавио на месту где никад пре није био. Зато нисам успео на време да закочим и избегнем несрећу.
  • Да не бих ударио одбојник аутомобиле спред мене покосио сам пешака.
  • Мој аутомобил је био легално паркиран, кад је кренуо унатраг и ударио у суседни.
  • Рекао сам полицији да нисам повређен, али кад сам скинуо капу, увидео сам да имам фрактуру лобање.
  • Пешак није знао на коју страну да бежи, па сам га прегазио.
  • Видио сам старијег господина успорених покрета и тужног израза лица, како се одбија од хаубе мог аутомобила.
  • Испао сам из аутомобила док је слетао с пута. Касније ме је у јарку нашао неки пас луталица.
  • Бандера ми се брзо приближавала. Покушао сам да скренем с њене путање када ме је ударила.

Први снимци

Стигли први снимци сателита Worldview-1 за Google Earth о коме сам писао раније. За сада само промотивни снимци 3 града, Хјустон (Тексас), Јокохама (Јапан) и Адис Абеба (Етиопија).

Занимљива порукица

Иако не чувам ове поруке што масовно круже мејловима, ова ме баш одушевила.

Kad bismo mogli celokupno svetsko covecanstvo svesti na selo sa stotinu stanovnika, a postujuci proporcije svih postojecih naroda sveta, selo bi bilo ovako sastavljeno:

57 Azijata
21 Evropljanin
14 Amerikanaca (severnih i juznih)
8 Afrikanaca

52 bi bile zene
48 muskaraca

70 ne-belaca
30 belaca

70 ne-hriscana
30 hriscana

89 heteroseksualaca
11 homoseksualaca

6 osoba bi posedovalo 59% sveukupnog svetskog bogatstva i svih 6 bi bili iz Sjedinjenih Americkih Drzava
80 bi zivelo u kucama bez osnovnih uslova stanovanja
70 bi bilo nepismenih

1 bi umirao
1 bi se radjao
1 bi imao kompjuter
1 (da, samo 1) bi posedovao fakultetsku diplomu

Ako se posmatra svet u svetlu ovih podataka, potreba prihvatanja, razumevanja, saosecanja i edukacije postaje ocevidna. Razmislite i o ovome:

Ako ste se jutros probudili zdraviji no bolesniji, srecniji ste od milion ljudi koji nece docekati iducu nedelju.
Ako nikad niste osetili opasnost bitke, usamljenost zatocenistva, agoniju mucenja, ugrize gladi, srecniji ste od 500 miliona stanovnika ovog sveta.
Ako mozete otici u crkvu bez straha da vam prete, da vas hapse, muce ili ubiju, srecniji ste od 3 MILIJARDE ljudi ovoga sveta.
Ako u vasem frizideru ima hrane, na vama odece, a nad glavom imate krov i krevet u koji cete leci, bogatiji ste od 75% stanovnika ovog sveta.
Ako imate racun u banci, novac u novcaniku i nesto sitnisa uokolo u nekoj kutijici, cinijici, spadate medju 8% najbolje stojecih ljudi na svetu.
Ako su vam roditelji jos zivi, a usto i u braku, spadate medju uistinu retke osobe. Ako mozete procitati ovu poruku, upravo ste dvostruko blagoslovljeni: jer je neko mislio na vas i jer ne spadate medju 2 milijarde onih koji ne znaju da citaju.

Neko je jednom kаzao:

“Radi kao da ti novac nije potreban.
Voli kao da ti niko nikad nije naneo bol.
Plesi kao da te niko ne gleda.
Pevaj kao da te niko ne cuje.
Zivi kao da je Raj na Zemlji.”